Të gjitha lajmet

MILOT RASHICA

Werderi cakton çmimin e Rashicës

Werderi cakton çmimin e Rashicës

4 December, 2019 @15:14

I transferuar te Werderi në janar të vitit të shkuar nga Vitesse për 7 milionë euro, Milot Rashica është bërë pjesë e pandashme e formacionit startues të Werder Bremenit në Gjermani.

Anësori vushtrrias këtë sezon në 11 paraqitje për këtë skuadër ka shënuar 8 gola dhe ka dhuruar 3 asistime, duke tërhequr vëmendjen e disa top klubeve në Gjermani dhe Evropë.

E kjo ka bërë që Werderi t’ia caktojë çmimin kartonit të lojtarit, çmim të cilin skuadrat e interesuara duhet ta paguajnë për shërbimet e tij.

Çmimi i vendosur nga klubi i Werderit për Rashicën është mes 40 dhe 50 milionë eurove, raportojnë mediat gjermane, shitje që do të ishte rekorde për klubin në fjalë, pasi që rekordin momental e mban transferimi i brazilianit Diego në verën e vitit 2009 prej Werderit në Juventus, transfer që kushtoi 27 milionë euro.

Sipas mediave të ndryshme, raportohet se interesim për Milotin kanë Dortmundi e Benfica, mirëpo nuk përjashtohet edhe interesimi i skuadrave të tjera evropiane.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja