Të gjitha lajmet

ZVICËR

Zhegrova në skuadrën e javës

TOPSPORTI / A.P

Zhegrova në skuadrën e javës

4 November, 2019 @14:58

Edhe pse i inkuadruar nga banka rezervë, minutat e luajtura i kanë mjaftuar Edon Zhegrovës që të tregojë paraqitje fantastike dhe të futet në ekipin e javës në Ligën e Zvicrës.

Në barazimin e Baselit 1-1 ndaj Xamaxit, Zhegrova zhvilloi paraqitje fenomenale, derisa asistoi te goli i vetëm i Baselit në këtë ndeshjes, gol ky që u shënua nga Kemal Ademi.

Përveç asistimit, Zhegrova pati edhe 7 driblime të suksesshme si dhe krijoi 5 mundësi për gol, ndërkohë që Sofascore e vlerësoi me notën 8.7.

Skuadra e javës në Zvicër:

MUNGON ENDE

Galata hap xhiron me fitore, por Terim jep lajmin e keq

Fotot: Galatasaray/fb

1 November, 2019 @21:03

Skuadra e Galatasarayit që nuk po kalon mirë këtë stinor si në Superligën turke, ashtu edhe në Ligë të Kampionëve,…

PAS 3 MUAJSH

I përfundon suspendimi, Messi i kthehet Argjentinës

1 November, 2019 @0:14

Lionel Messi, që aktualisht duket se ka kapur formën e tij të mirë, është futur në listën e ftesave të…

DABAS - DVTK

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 October, 2019 @14:49

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Florent Hasani, duke shënuar golin e rehatisë për skuadrën e tij DVTK në…

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e…

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar…

Të gjitha lajmet nga International