Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA 11s: JUVENTUS - MILAN

11-shet startuese Juventus - Milan

11-shet startuese Juventus - Milan

12 June, 2020 @20:11

Janë publikuar para pak çastesh 11-shet startuese të Juventusit dhe Milanit për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Italisë.

Juventus nis me Cristiano Ronaldon në 11-she, ndërsa rezultati nga dueli i parë i zhvilluar në muajin shkurt në San Siro ka qenë 1-1.

Juventusit i konvenon barazimi pa gola, derisa Milanit i duhet patjetër të shënojë për të shpresuar në finale.

Juventus: Buffon; Danilo, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Dybala, Ronaldo

Milan: Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Calabria; Kessié, Bennacer; Paquetà, Calhanoglu, Bonaventura; Rebic

COPPA ITALIA

Rregull i ri nëse ekipet barazojnë në Coppa Italia

12 June, 2020 @16:04

Juventus dhe Milan do të jenë dy ekipet e para që do të nisin aksionin futbollistik në Itali, pas ndërprerjes…

VENDIMI I FUNDIT

Serie A do të ketë PlayOff dhe PlayOut

8 June, 2020 @17:01

Tashmë është zyrtare. Serie A do të vendoset këtë stinor me algoritmin PlayOff dhe PlayOut. Por kjo do të…

COPPA ITALIA

Kupa italiane, me ekspres data deri në finale

4 June, 2020 @12:37

Për të përfunduar Kupa e Italisë në futboll, kanë mbetur edhe tri ndeshje. Janë zhvilluar ndeshjet e para gjysmëfinale, ndërsa…

MEDIA TALK

Amir Rrahmani tregon se pse vendosi për të kaluar te Napoli

31 May, 2020 @20:09

Mbrojtësi i Veronës, Amir Rrahmani, ka pasur një numër të madh ofertash për të ndërruar ambient, e sot i ka…

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me…

Të gjitha lajmet nga Serie A