Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Kosova

11-shet zyrtare: Shqipëria-Kosova

11 November, 2020 @14:45

Para pak çastesh selektorët e huaj të Shqipërisë dhe të Kosovës, kanë publikuar formacionet startuese të skuadrave të tyre për përballjen miqësore që nis në ora 16:00.

Në fakt, Kosova do të drejtohet nga Muharrem Sahiti sot, pasi që Bernard Challandes është pozitiv në COVID-19 dhe është izoluar, por besohet se përzgjedhja është e tij për këtë ndeshje.

SHQIPËRIA XI: Etrit Berisha; Albi Doka, Ardian Ismajli, Ramën Çepele, Erion Hoxhallari; Qazim Laçi, Lindon Selahi, Ylber Ramadani; Myrto Uzuni, Bekim Balaj dhe Taulant Seferi.

KOSOVA XI: Arijanet Muriç; Betim Fazliji, Amir Rrahmani, Fidan Aliti, Florent Hadërgjonaj; Herolind Shala, Hekuran Kryeziu; Bernard Berisha, Bersant Celina, Lirim Kastrati; Vedat Muriqi.

VIDEO

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

10 January, 2021 @16:01

Mesfushori kuqezi, Endri Çekiçi, ka shkëlqyer sot me skuadrën e tij nga Superliga e Turqisë, Ankaragucu. Çekiçi në ndeshjen kundër…

TRANSFER

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

4 January, 2021 @22:58

Kampioni i Shqipërisë, Tirana, ka bërë goditjen e madhe në afatin kalimtar të janarit. Ekipi bardheblu ka shtuar në radhët…

SHQIP NË BOTË

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

3 January, 2021 @11:14

Me të filluar viti 2021, UEFA ka publikuar në webfaqen e vet listën e 50 talentëve premtues në botën e…

BUNDESLIGA

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

2 January, 2021 @17:48

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka vazhduar të regjistrojë rezultate pozitive edhe këtë javë në Bundesligën gjermane. Ekipi i…

TURQI

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

2 January, 2021 @16:28

Java 15 në Superligën e Turqisë solli përballjen shqiptare ku skuadra Ankaragucu e dyshes Idriz Voca dhe Endri Cekici, u…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja