Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INDONEZI

174 të vdekur në ndeshje futbolli në Indonezi

174 të vdekur në ndeshje futbolli në Indonezi


2 October, 2022 @9:29

E përfunduar me fatalitet. Në një ndeshje futbolli në Indonezi, pas hyrjes së mijëra tifozëve në fushë të lojës, intervenimit të policisë u bë kaos i vërtetë, ku deri tash janë raportuar 174 të vdekur, ndërsa mbi 100 persona janë lënduar nga tollovia e shkaktuar.

Indonesia

Tifozët nisën hyrjen në fushë, pas humbjes së ekipit të tyre që ishte vendas. Arema u mposht nga Persebaya. Rreth 42 mijë bileta u shitën për këtë ndeshje.

Ministri i Mbrojtjes në Indonezi ka thënë se spektatorët kishin mbipopulluar stadiumin, ndërsa në stadiumin Kanjuruhan që ka kapacitet 38 mijë ulëse ishin shitur 42 mijë bileta.


 
Të gjitha lajmet nga International