Të gjitha lajmet

ARSENAL - CITY

18 fitore rresht, City marshon drejt titullit

Foto: Premier League

18 fitore rresht, City marshon drejt titullit


21 February, 2021 @19:25

18 fitore rresht për Manchester Cityn në të gjitha garat!

Forma senzacionale e djemve të Guardiolës vazhdoi edhe sot në udhëtim te Arsenali. City e mposhti Arsenalin me rezultat 0-1, e goli i fitores erdhi në minutën e 2’ nga Raheem Sterling, që shënoi me kokë pas krosimit nga algjeriani Mahrez.

TABELA AKTUALE

Në përballjet direkte, kjo është hera e tetë rresht që City po e mposhtë Arsenalin në Premier League.

Duke parë skuadrat e tjera që nuk kanë aspak vazhdimësi në rezultate, titulli duket i Cityt, që me këtë formë e me këtë mbrojtje solide do të jetë pretendent edhe për ta fituar Ligën e Kampionëve.


LIVERPOOL

Carragher: S’ka më arsyetime

Premier League

Carragher: S’ka më arsyetime

21/02/21 @ 15:50

MBROJTËSI FRANCEZ

Bayern mposhti Liverpoolin dhe Unitedin për Upamecanon

Premier League/Bundesliga/Transfere

Bayern mposhti Liverpoolin dhe Unitedin për Upamecanon

21/02/21 @ 15:14

CTIZENS

City nuk do ta shesë De Bruynen

Champions League/Premier League

City nuk do ta shesë De Bruynen

21/02/21 @ 14:41

PREMIER LEAGUE

Arsenali pas talentit të Club Brugge

Premier League/Transfere

Arsenali pas talentit të Club Brugge

20/02/21 @ 23:05

LIVERPOOL - EVERTON

Fitorja e parë në Anfield nga viti 1998

Premier League

Fitorja e parë në Anfield nga viti 1998

20/02/21 @ 21:02

PREMIER LEAGUE

Leeds United po pregaditen për largimin e Bielsas

Premier League

Leeds United po pregaditen për largimin e Bielsas

20/02/21 @ 19:40

TRANSFER

Tottenham dëshiron Skriniar

Premier League/Serie A/Transfere

Tottenham dëshiron Skriniar

20/02/21 @ 17:38

PREMIER LEAGUE

West Ham kontratë të re për Moyes

Premier League

West Ham kontratë të re për Moyes

20/02/21 @ 17:30

TRANSFER

Liverpool po mendon për DePaul

Premier League/Serie A/Transfere

Liverpool po mendon për DePaul

20/02/21 @ 17:20

SOUTHAMPTON - CHELSEA

Southampton vs. Chelsea, 11-shet startuese

Premier League

Southampton vs. Chelsea, 11-shet startuese

20/02/21 @ 12:31


Të gjitha lajmet nga Premier League