Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FLAMURTARI - 2KORRIKU

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

2 Korriku ndalet nga Flamurtari


25 September, 2021 @18:10

Ecuria e mirë e 2 Korrikut që është lider i Ligës së Parë B është ndalë sot në përballjen derbi lokal të kryeqytetit, ndaj Flamurtarit.

Dy skuadrat prishtinase kanë barazuar pa gola, 0-0 në përballjen e sotme, që i takonte xhiros së pestë të Grupit B të Ligës së Parë, ndërsa 2 Korriku është ndalur pas fitores në xhiron e shkuar.

TABELA AKTUALE

Raste për gol kishte më shumë 2 Korriku, siç njofton faqja e tyre zyrtare, ndërsa Flamurtari me këtë ka siguruar barazimin që i mban lartë në tabelë ende.

Kujtojmë, 2 Korriku është ekipi i vetëm në Ligë të Parë B që nuk ka pësuar pas pesë xhirosh.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë