Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase


30 August, 2021 @19:14

Me ndeshjen Dukagjini - Drenica sot u mbyll xhiroja e dytë e sezonit të Superligës së Kosovës në futboll.

Pas dy xhirove, interesant është fakti që vetëm njërën prej gjithsej 10 ndeshjeve e ka fituar një skuadër vendase.

Nga 10 ndeshjet e zhvilluara, në shtëpi ka fituar vetëm Drita, 2-1 ndaj Niklit xhiron e parë. Pesë ndeshje kanë përfunduar me barazim, kurse katër ndeshje janë fituar nga skuadrat mysafire.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga