Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUKAGJINI - DRENICA

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

FOTO / Drenica

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj


30 August, 2021 @19:04

Ndeshja e fundit e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në futboll, përfundoi me fitoren e Drenicës ndaj Dukagjinit.

Drenica e mposhti kundërshtarin me rezultat 1-2 [Ardin Dallku 81’ - Osman Mëziu 14’p, Harallamb Qaqi 49’].

Osman Mëziu shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 14’ nga penalltia, derisa epërsinë e shtoi Harallamb Qaqi në minutën e 49’.

Ardin Dallku e ngushtoi epërsinë në minutën e 81’, por skuadra e Dukagjinit nuk arriti më shumë në minutat e mbetura.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Drenica ngritet në pozitën e tretë me 4 pikë, kurse Dukagjini me 1 pikë gjendet në pozitën e shtatë.

Drenica në xhiron tjetër do të takohet me Prishtinën, derisa Dukagjini me Gjilanin.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

30/08/21 @ 16:46

SUPERLIGA

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

FFK Superliga

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

30/08/21 @ 12:38

BERNARD CHALLANDES

Duhet ta ndryshojmë mentalitetin

Përfaqësuesja

Duhet ta ndryshojmë mentalitetin

30/08/21 @ 12:25

SHQIPËRIA

Nedim Bajrami fiton rastin në CAS, mund të vesh fanellën kuqezi

Kombëtarja

Nedim Bajrami fiton rastin në CAS, mund të vesh fanellën kuqezi

30/08/21 @ 12:21

TEAM OF THE WEEK

Premier League, 11-shja e javës sipas TopSportit

Premier League

Premier League, 11-shja e javës sipas TopSportit

30/08/21 @ 09:17

LA LIGA

Kampioni lëshon pikë, Real Madridi bëhet lider

La Liga

Kampioni lëshon pikë, Real Madridi bëhet lider

30/08/21 @ 00:32

SUPERLIGA TURKE

Vazhdon forma e Fenerbahçes, me pikët e plota përsëri

International

Vazhdon forma e Fenerbahçes, me pikët e plota përsëri

29/08/21 @ 23:58

TRAJNERI I DUKAGJINIT

Dallku: Ua falëm të dy golat!

FFK Superliga

Dallku: Ua falëm të dy golat!

30/08/21 @ 19:28

TAHIR LUSHTAKU

Fiton, por i pakënaqur me referim

FFK Superliga

Fiton, por i pakënaqur me referim

30/08/21 @ 19:23

STATS

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

FFK Superliga

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

30/08/21 @ 19:14

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

30/08/21 @ 16:46

SUPERLIGA

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

FFK Superliga

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

30/08/21 @ 12:38

TRAJNERI I PRISHTINËS

Ramadani merr përgjegjësinë dhe porosit: ... Mposhtim çdo ekip

FFK Superliga

Ramadani merr përgjegjësinë dhe porosit: ... Mposhtim çdo ekip

29/08/21 @ 20:45

TRAJNERI I BALLKANIT

Isufi: Spektakli s’kryen punë, fitorja po!

FFK Superliga

Isufi: Spektakli s’kryen punë, fitorja po!

29/08/21 @ 20:36

FERONIKELI - GJILANI

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

FFK Superliga

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

29/08/21 @ 19:25

PRISHTINA - BALLKANI

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

FFK Superliga

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

29/08/21 @ 19:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

29/08/21 @ 16:16


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga