Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

30 milionë funta për Armando Brojën

30 milionë funta për Armando Brojën


21 June, 2022 @10:59

Sky Sports ka bërë të ditur mbrëmë se skuadra e West Ham Unitedit që drejtohet nga David Moyes, është e gatshme të ofertojë Chelsean me 30 milionë funta për sulmuesin e Shqipërisë, Armando Broja.

Broja i huazuar nga Chelsea te Southampton në stinorin e kaluar të Premier Ligës ka shënuar nëntë gola në 38 ndeshje në të gjitha garat.

“Sulmuesi 20-vjeçar është identifikuar si synim kryesor i sulmit të skuadrës,” ka bërë të ditur SkySports mbrëmë, duke shkruar për West Hamin.

Edhe Southampton ka shprehur dëshirën për t’ia blerë kartonin Brojës, por konkrete diçka nuk ka ende.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League