Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet


23 January, 2021 @20:36

Skuadra e Werder Bremenit ka triumfuar ndaj Hertha Berlinit me rezultat 1-4.

Në këtë ndeshje u inkuadrua në lojë ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, në minutën e 51’ të ndeshjes, derisa kjo ishte ndeshja e tretë rresht pë Rashicën që inkuadrohet nga banka pas lëndimit.

Werderi me këtë fitore ngritet në pozitën e 12 në Bundesliga.


BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Bundesliga/Transfere

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

23/01/21 @ 13:29

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

BUNDESLIGA

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

Bundesliga

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

22/01/21 @ 22:44

MILOT RASHICA

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

22/01/21 @ 15:36

PREMIER LEAGUE

Mateta transferohet te Crystal Palace

Premier League/Bundesliga/Transfere

Mateta transferohet te Crystal Palace

21/01/21 @ 13:39

DEBUTIMI

Leon Dajaku debuton te Union Berlini

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Dajaku debuton te Union Berlini

20/01/21 @ 23:52


Të gjitha lajmet nga Bundesliga