Të gjitha lajmet

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016.

Kosova, FFK-ja, priste pikën e 15 të agjendës, që kërkonte votimin për bërjen të Kosovës anëtare më të re të shtëpisë botërore të futbollit, FIFA.

kosovo @ fifa

Kjo vinte si rezultat i dhjetë ditëve më parë të të njëjtit vit, pasi që Kosova ishte pranuar në UEFA.

Dhe me shumicë votash, FFK-ja u bë anëtarja më e re e FIFAs, duke marrë shumicën e votave.

Agim Ademi

Kosova kishte marrë 86% të votave të përgjithshme valide për pranim.

“Futbollistët dhe populli i Kosovës këtë e kanë pritur për shumë kohë - Ju Falemnderit,” kishte qenë i shkurtë Fadil Vokrri, kryetar i FFK-së në atë kohë.

RIFILLIMI

Kërkesa e FFK-së, ende pa përgjigje

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ Erdis Driza

12 May, 2020 @21:15

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të…

SUHAREKË

Ballkani me kompleks sportiv (Video)

12 May, 2020 @14:41

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futboll, KF Ballkani nga Suhareka para pak çastesh ka prezantuar projektin konceptual të…

KOMUNIKATA E SHOQATËS

Shoqata: Futbollistët duan vazhdim, pasi s’kanë rroga

Foto nga arkivi TOPSPORTI/ Erdis Driza

11 May, 2020 @19:20

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK) para pak çastesh ka dalë me një Komunikatë për…

NË GJILAN

Gjilani reagon, insiston vazhdimin dhe daljen në gara evropiane

11 May, 2020 @12:40

Skuadra e Gjilanit ka reaguar para pak çastes nga llogaria e saj në Facebook për të bërë të ditur publikisht…

KRYETARI I KLUBIT

Kreu i Prishtinës siguron 11 mijë teste për COVID-19

Foto: prishtinafc.com

11 May, 2020 @12:24

Kryetari i klubit të Prishtinës, Remzi Ejupi, ka siguruar 11 mijë teste për COVID-19, ka shkruar faqja zyrtare e Prishtinës…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga