Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEMOLIM

5-she nga Haaland, City në çerekfinale duke demoluar Leipzigun

5-she nga Haaland, City në çerekfinale duke demoluar Leipzigun


14 March, 2023 @22:59

Performancë briliante e Manchester Cityt, ndërsa Erling Haaland ka shënuar pesë gola, për të demoluar Leipzigun dhe për të siguruar çerekfinalet e Ligës së Kampionëve 2022/23.

Ndeshja e parë në Gjermani kishte përfunduar me barazim 1-1, ndërsa sonte ekipi i Pep Guardiolës me 7-0 parakaloi shpejt e shpejt në tetëshen më të mirë të garës më të vlefshme evropiane.

Erling Haaland

Në momentet kur mendohej se Haaland u qetësua në formën e tij prej startit të stinorit që e kishte, ai tregoi edhe njëherë aftësitë e tij, për përfundimtaren 7-0 [Haaland 22p, 24, 45+2, 53, 57, Gundogan 49, De Bruyne 90+2].

Kliko X për të larguar reklamën dhe për t’i shikuar golat e ndeshjes


 
Të gjitha lajmet nga Champions League