Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

6 lojtarë largohen nga Prishtina

6 lojtarë largohen nga Prishtina


14 June, 2019 @23:04

Nënkampionja e Superligës së Kosovës në futboll, Prishtina, pak më parë njoftoi që gjashtë lojtarë janë larguar nga klubi.

Mërgim Pefqeli, Arbër Hoxha, Mario Morina, Allen Jasharovski, Jamal Arago dhe Kastriot Selmani, nuk do të jenë pjesë e Prishtinës sezonin e ardhshëm.

Pefqeli dhe Hoxha nuk kanë pranuar ofertat e reja nga Prishtina, derisa Morinës, Jasharovskit dhe Aragos iu është skaduar kontrata. Ndërkohë Selmani është liruar nga klubi me kërkesën e tij edhe pse kishte kontratë edhe gjashtë muaj.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga