Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

‘89-shi pa probleme, deklason Ferizajin për çerekfinale

‘89-shi pa probleme, deklason Ferizajin për çerekfinale


10 February, 2021 @15:17

Trepça ‘89 në mesin e çerekfinalistëve të Kupës!

Skuadra mitrovicase sot pa probleme e mposhti Ferizajin me rezultat 4-0, për ta kaluar kështu 1/8 e finales së Kupës.

SKEMA E KUPËS

Robert Rrahmani (44’), Arbnor Muja (67’, 70’) dhe Nikson Mema (78’) ishin golashënuesit e mitrovicasve sot, ndërsa epërsia mund të ishte edhe më e thellë, sikur Ardian Muja të tregohej i saktë nga pika e bardhë në minutën e 81’.

Kundërshtarin e fazës çerekfinale mitrovicasit do ta kuptojnë pas shortit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga