Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

A&N - ONIX

Abazi e Myslimi për fitore, A&N mposhtë Onixin

Abazi e Myslimi për fitore, A&N mposhtë Onixin


27 November, 2021 @15:24

Pas 3 xhirove pa fitore, A&N fitoreve i është rikthyer në takimin e sotëm ndaj Onixit në Korishë.

Skuadra prizrenase e mposhti Onixin me rezultat 2-0, për ta mbyllur kështu stinorin vjeshtor në Ligën e Parë me fitore.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 1-0, e pastaj të drejtuarit nga Genc Tamniku shënuan edhe një herë në pjesën e dytë dhe e fituan takimin me rezultat 2-0.

Ermir Abazi dhe Kevin Myslimi ishin shënuesit e golave për skuadrën prizrenase sot, e me këtë fitore A&N e mbyllë vjeshtën me 19 pikë, dy më pak se Onixi i vendit të tretë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë