Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREZANTOHET TIMONIERI I RI I PRISHTINËS

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

Fotot: prishtinafc/fb/ L. Hasani

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina


17 November, 2021 @21:35

Trajneri boshnjak që tashmë ka kapur moshën 51-vjeçare, Abdulah Ibrakovic, është prezantuar te Prishtina sot.

Ai që tashmë një javë po punon me ekipin e Prishtinës, ndërsa pas zyrtarizimit të tij ai ka bërë të ditur se do të tentojë të përmirësojë skuadrën kampione që s’po merr rezultate të mira aktualisht.

Abdulah Ibrakovic

“Futbolli në Kosovë nuk është i panjohur. Më herët e kam përcjellë edhe ekipin e Prishtinës. Vitin e kaluar e kanë fituar titullin kampion dhe kanë qenë ekipi më i mirë në ligë. Tani kemi shumë lojtarë kualitativë. Ne duhet të ndryshojmë paksa në skemat e stërvitjeve dhe mënyrën e lojës”, theksoi ndër të tjera Abdulah Ibrakovic.

Përgjatë karrierës së tij si trajner, 51-vjeçari ka punuar te Sloboda, Bratstvo, Velez, Çelik, Hetten dhe së fundi te Kapfenbergu.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga