Të gjitha lajmet

LEIPZIG - FREIBURG 11s

Abrashi në 11-shen e parë të Freiburgut

Foto: transermarkt.de

Abrashi në 11-shen e parë të Freiburgut

16 May, 2020 @14:08

Skuadra e reprezentuesit të Shqipërisë Amir Abrashi, Freiburg, do t’i dalë përballë Leipzigut sot.

E Abrashi është futur në 11-she të parë të skuadrës së tij nga trajneri Christian Streich, për t’i bërë ballë skuadrës që mëton titullin.

Freiburg është në mes të tabelës.

Leipzig vs Freiburg

FESTA

Bochum tregon si festohen golat në Gjermani

Foto: liga-zwei.de

16 May, 2020 @13:45

Skuadra e Bundesligës 2, Bochum, pas golit të parë të shënuar sot në ndeshjen që ende po zhvillohet ka festuar…

AUE - SANDHAUSEN 11s

Paqarada startues, Halimi në bankë

Foto: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @12:35

Dy reprezentuesit e Kosovës në futboll që luajnë në Bundesliga 2 për ekipin e Sandhausenit, Leart Paqarada dhe Besar Halimi…

BUNDESLIGA

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

16 May, 2020 @9:33

Më në fund! Pas ‘3-4 viteve’ mungesë, më në fund rikthehet futbolli evropian! Ndonëse pa shikues, pjesën më të bukur…

AUGSBURG

Thyen rregullat e karantinës, mungon në ndeshjen e rikthimit nesër

Foto: TheNational

15 May, 2020 @23:49

Bundesliga rifillon stinorin nesër, për tu bërë e para ndër ligat më të forta në botë që rikthen stinorin 2019/20…

POKAL

Kupa e Gjermanisë, cakton datat deri në finale

12 May, 2020 @0:33

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka caktuar datat për vazhdim të garave të Kupës. Të hënën në mbledhje…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga