Të gjitha lajmet

GJYKATA VENDOS

AC Milan duhet t’i paguajë Bobanit 5.3 milionë euro

AC Milan duhet t’i paguajë Bobanit 5.3 milionë euro


31 December, 2020 @3:28

Milan ka humbur rastin ndaj ish-drejtorit Zvonimir Boban, pasi që gjykata e Milanos ka vendosur se klubi rossoner do të duhet të kompensojë kroatin me 5.3 milionë euro.

Boban u shkarkua nga detyra në mars të vitit 2020 pas zënkës publike me shefin ekzekutiv Ivan Gazidis dhe La Gazzeta dello Sport ka raportuar se Milan obligohet të paguajë shumën e theksuar ndaj ish-drejtorit të klubit.

Boban kishte akuzuar klubin se nuk e kishin paralajmëruar atë për planin që përfshinte ardhjen e trajnerit Ralf Ragnick në klub, marrëveshje që më vonë dështoi.

Gazidis kishte shkarkuar nga detyra Bobanin për këtë çështje. Gazeta italiane ka raportuar se gjykata milaneze ka vendosur në favor të kroatit, por çështja nuk ka përfunduar ende, pasi që rossonerët pritet të ankohen në vendimin e gjykatës.

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

MEDIA TALK

Cristiano Ronaldo, rikthimi senzacional i mundshëm

Foto: AFP

19 January, 2021 @13:08

Tifozët e Manchester United mund të ëndërrojnë për rikthimin e Cristiano Ronaldos në Old Trafford. Ylli portugez ishte larguar nga…

TORINO

Zgjedhet trajneri i ri i Vojvodës dhe Ujkanit te Torino

Foto: imagephotoagency.it

19 January, 2021 @12:32

Skuadra nga Serie A, Torino ka gjetur trajnerin e ri, pas shkarkimit të Marco Giampaolos. Klubi italian ka zyrtarizuar…

SULMUESI KROAT ME PËRVOJË

Mario Mandzukic “me letra” i Milanit

19 January, 2021 @12:13

Sulmuesi kroat me përvojë të madhe, Mario Mandzukic, është lojtar i ri i Milanit. Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar…

BRAZILIANI

Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @11:26

Bayern Munichu nuk është i lumtur me Douglas Costan dhe planifikon që ta rikthejë atë te Juventusi. Bavarezët e morën…

Të gjitha lajmet nga Serie A