Të gjitha lajmet

NGA TAKIMI

Ademi takohet me Rakën, propozohet qershori për Superligën

Foto: FFK

Ademi takohet me Rakën, propozohet qershori për Superligën

30 April, 2020 @0:48

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është takuar të mërkurën me epidemiologun Lul Raka me të cilin ka biseduar lidhur me situatën e krijuar me pandeminë COVID-19.

Ata u dakorduan që të mbesin në kontakt të vazhdueshëm, derisa u pajtuan që në këto rrethana shëndeti është mbi të gjitha. Gjithsesi, dëshira për t’iu kthyer garave dhe për ta mbyllur këtë edicion në mënyrë të rregullt mbetet e madhe, por çdo gjë do të vendoset në akord të plotë me UEFA-në, Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Ministrinë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Sportit.

Ndërsa Raka është shprehur se prioritet mbetet shëndeti dhe aktiviteti sportiv është paraparë të lejohet në fazën e tretë të masave lehtësuese, në muajin qershor, por tash gjithçka varet nga ecuria e rasteve me COVID-19 në ditët dhe javët në vazhdim.

SHTËPIA E FUTBOLLIT

UEFA konfirmon €4.3 mln për FFK-në

Foto: UEFA.com

27 April, 2020 @23:15

UEFA ka dhënë 236.5 milionë euro 55 anëtarëve të saja, që t’i dalin në ballë sfidave me covid-19 në shtetet…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2001/02

22 April, 2020 @23:37

Ishte viti i radhës që po e ndjeknin titullin, ndërsa kësaj radhe ia arritën. Besiana e Podujevës që kishte…

TOP 5 GOLASHËNUESIT 2000/01

Golashënuesit më të mirë të stinorit 2000/2001

22 April, 2020 @22:36

Prishtina ishte bërë kampione në stinorin 2000/2001 në Ligë të Parë të Kosovës (tash Superliga) ndërsa më së shumti…

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga