Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA TABORI I TË KALTËRVE NË GJILAN

Agim Zeka lë Evropën, për të përforcuar Dritën

Agim Zeka lë Evropën, për të përforcuar Dritën


1 August, 2021 @15:57

Drita ka zyrtarizuar përforcimin e radhës për sezonin 2021/22. Ai është Agim Zeka, që luan në si sulmues i djathtë, por mund të luajë edhe në pozita qendrore të sulmit.

Futbollisti i lindur në Ludwigsburg të Gjermanisë, që ka bërë karrierë te Skënderbeu, Lille, Mouscron disa skuadra tjera, e së fundi edhe te Austria Vienna, është lojtar i ri i Dritës.

Zeka ka qenë pjesë e zinxhirit të kombëtares shqiptare, duke qenë se ka luajtur për U17, U19 dhe U21.

Agim Zeka

Drita, nënkampione aktuale e Kosovës, ka bërë të ditur se ka siguruar shërbimet e lojtarit për dy sezonet e ardhshme.

“Marrëveshja mes klubit tonë dhe lojtarit është lidhur për 2 vitet e ardhshme, derisa Zeka do të veshë fanellën bardhekaltër deri më qershor të vitit 2023,” ka bërë të ditur njoftimi i lëshuar i klubit pak më parë.

Agimi është aktualisht 22 vjeçar dhe i gjatë 183 centimetra, ndërsa përvoja e tij nga vendet e ndryshme evropiane në futboll, pritet t’i sjellë cilësi gjilanasve për sezonet në vijim.


MIQËSORE

Ballkani sot zhvillon miqësoren e dytë

FFK Superliga

Ballkani sot zhvillon miqësoren e dytë

01/08/21 @ 13:50

MIQËSORE

Giroud debuton me gol te Milani

Serie A/International

Giroud debuton me gol te Milani

31/07/21 @ 23:11

MIQËSORE

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

Bundesliga/International

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

31/07/21 @ 22:45

MIQËSORE

Rivera shkëlqen, Llapi triumfon ndaj Ramiz Sadikut

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Rivera shkëlqen, Llapi triumfon ndaj Ramiz Sadikut

31/07/21 @ 20:29

PRISHTINA

Prishtina liron lojtarin Muça

FFK Superliga/Transfere

Prishtina liron lojtarin Muça

31/07/21 @ 20:19

GJAKOVË

Portier shkodran te Vëllaznimi

FFK Liga e parë/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Portier shkodran te Vëllaznimi

31/07/21 @ 19:10

PREMTUES

Arlind Shabani te Prishtina

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Arlind Shabani te Prishtina

31/07/21 @ 15:53

UEFA

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

Europa League

UEFA ndërron rregulla, mund të përballen 2 skuadra me shtete të njëjta

30/07/21 @ 22:24

MIQËSORE

Ballkani sot zhvillon miqësoren e dytë

FFK Superliga

Ballkani sot zhvillon miqësoren e dytë

01/08/21 @ 13:50

MIQËSORE

Rivera shkëlqen, Llapi triumfon ndaj Ramiz Sadikut

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Rivera shkëlqen, Llapi triumfon ndaj Ramiz Sadikut

31/07/21 @ 20:29

PRISHTINA

Prishtina liron lojtarin Muça

FFK Superliga/Transfere

Prishtina liron lojtarin Muça

31/07/21 @ 20:19

PREMTUES

Arlind Shabani te Prishtina

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Arlind Shabani te Prishtina

31/07/21 @ 15:53

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga