Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALKS

Agjenti i Wijnaldumit takohet me Barçën - pritet konfirmimi i transferit

Foto: Fabrizio Romano

Agjenti i Wijnaldumit takohet me Barçën - pritet konfirmimi i transferit


25 May, 2021 @17:19

Sipas gazetarit sportiv, Fabrizio Romano, agjenti i Georinio Wijnaldumit ka arritur sot në Barcelonë për t’u takuar me krerët e klubit.

Marrëveshja do të arrihet së shpejti, dhe lojtari do të transferohet si agjent i lirë me kontratë deri në vitin 2024. Wijnaldumi madje do të pranojë edhe ulje të pagës, njësoj si Aguero.

Mesfushori i Liverpoolit në këtë stinor ka luajtur të gjitha ndeshjet e Premier League, duke arritur të shënojë 2 gola.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga