Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MERKATO

Camano: Ëndërrojmë që Achraf të kthehet në Real Madrid

Foto: Skysports Official

Camano: Ëndërrojmë që Achraf të kthehet në Real Madrid


10 July, 2021 @13:10

Javën e kaluar është zyrtarizuar dhe ka shkuar në klubin e PSG-së të prezentohet dhe të nënshkruaj kontratën e tij.

Achraf Hakimi tani më është mbrojtësi i krahut së PSG, por ende pa luajtur ndonjë ndeshje të vetme tek PSG,agjenti i tij, Alejandro Camano pranon se për Hakimi-n ëndrra e tij është që të kthehet në Real Madrid, pasi Los Blancos e shiti Hakimi-n te Inter-i verën e kaluar, para se problemet financiare të “Nerazzurrëve” t’i detyronin ata në një shitje 12 muaj më vonë dhe Real Madrid kishte mundësinë ta blejë atë përsëri këtë verë, por i ka dhënë përparësi transferimeve të tjera ndaj mbrojtësit të ri.

“Ne ruajmë iluzionin dhe ëndrrën që Achraf të kthehet në Real Madrid sepse ai ka lindur në Madrid, ai u rrit në Madrid dhe si një synim përfundimtar, një ditë, ai do të dëshironte të luante për Real Madrid”, shtoi Camano.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A