Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Amir Rrahmani tregon se pse vendosi për të kaluar te Napoli

Amir Rrahmani tregon se pse vendosi për të kaluar te Napoli

31 May, 2020 @20:09

Mbrojtësi i Veronës, Amir Rrahmani, ka pasur një numër të madh ofertash për të ndërruar ambient, e sot i ka treguar Corriere dello Sportit pse e ka përzgjedhur pikërisht Napolin për të qenë ekipi i tij i ardhshëm.

“Më duhet ta pranoj, nuk e kam pritur që të zgjojë interesimin e klubeve tjera pasi që erdha te Verona në fillim. Kisha oferta dhe të interesuar nga vendet tjera, por posa më erdhi mundësia për tu ngritur në Itali, i fshiva të tjerat si opcione,” i ka thënë kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Rrahmani, gazetës në fjalë.

“Unë e kam ditur se vetëm Serie A mund të më lejojë të bëj atë që e bëj më së miri. Ka qenë e njëjta edhe këtu, do të jetë edhe te Napoli. Bile edhe trajneri Ivan Juric më ka thënë që t’i premtoj se të njëjtën performancë ta tregojë edhe te napolitanët. Besoj që edhe këtë premtim do ta mbaj, pasi që e vetmja gjë që e bëj në futboll është profesionalizmi,” ka thënë më tej kosovari.

Sa i përket ish ekipit ai ka thënë se nuk do ta harrojë kurrë mundësinë e dhënë.

“Natyrisht që Veronën do ta mbaj mend dhe u jam falenderues. Por mundësia për të qenë te Napoli dhe për të pasur ambicie të mëdha në çdo garë, është tjetër. E kam pranuar këtë ofertë me dy duart, pa harruar asnjëherë dhe duke e falenderuar përherë klubin që më ka ndihmuar të arrij në këtë pikë,” ka përfunduar Rrahmani.

Amir Rrahmani verën e kaluar erdhi te Verona nga Dinamoja e Zagrebit dhe me lojëra të mira, që në gjysmëstinor tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve.

Ai pranoi ofertën e Napolit, që pagoi 14 milionë euro dëmshpërblim në drejtim të veronezëve, ndërsa ka lënë Rrahmanin që të kryej stinorin si huazim te Verona, para se të vesh fanellën e ekipit të tij të ri - Napoli.

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me…

MEDIA TALK

Nëse shitet Muriqi, Fener do të ndjek Dzekon

29 May, 2020 @15:38

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që po kërkohet nga disa klube evropiane pritet të largohet këtë verë nga Fenerbahçe. …

SERIE B CAKTON DATËN

Edhe Serie B merr datat për rifillim

28 May, 2020 @22:59

Kategoria e dytë e futbollit profesionist italian, Serie B, ka mësuar datat për rifillim të stinorit sot, pasi që u…

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar…

MILAN

Milan: Ibra s’ka lëndim të rëndë

26 May, 2020 @14:55

Përmes një komunikate të lëshuar në web-faqen zyrtare të klubit, Milan ka bërë të ditur se sulmuesi suedez i ekipit,…

Të gjitha lajmet nga Serie A