Të gjitha lajmet

KAPITENI I PARË I KOSOVËS

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez

Foto: Orgryte/fb

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez


21 January, 2021 @16:45

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, i është kthyer futbollit suedez.

Ai sot edhe zyrtarisht është bërë lojtar i ri i ekipit Orgryte, duke nënshkuar për këtë vit me ekipin në fjalë.

Së fundi ai ka luajtur në Finlandë për SJK-në, ndërsa para kësaj tentoi të luante edhe për kampionen e shumëfishtë të Kosovës, Prishtinën, por nuk zgjati shumë.

“Si një lojtar që mban mirë topin dhe punon për mbrojtjen e ekipit, ai do të jetë shtesë e rëndësishme për skuadrën tonë. Ai është profesionist dhe model për secilin lojtar në klubin tonë,” ka thënë drejtori sportiv i ekipit Igor Krulj për faqen zyrtare të klubit.

Ndërsa prizrenasi në deklaratën e tij për bashkimin me klubin e Orgrytes është shprehur se ka gjetur ambient të përshtatshëm dhe projekt interesant.

“Pas kohës së kaluar në Finlandë, ndjeja se më duhej të kthehem në Suedi dhe pas interesimit të Orgrytes u dakorduam lehtë. Ky është një ekip i madh dhe projekti i klubit është interesant. Duke konsideruar se çfarë futbolli dëshiron të luajë ekipi këtë vit, besoj se do të adaptohem lehtë e shpejtë,” ka thënë 31-vjeçari i Kosovës.


AUSTRI

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

International/Sportistë shqiptarë në botë

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

26/01/21 @ 22:24

SHQIP NË BOTË

Hekuran Kryeziu mund të kthehet te ish skuadra

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hekuran Kryeziu mund të kthehet te ish skuadra

26/01/21 @ 18:14

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

TURQIA

Onyekuru për herë të tretë te Galatasarayi

International

Onyekuru për herë të tretë te Galatasarayi

25/01/21 @ 20:00

SUPERLIGA TURKE

Fitore e lehtë për Fenerbahçen, asiston Ademi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e lehtë për Fenerbahçen, asiston Ademi

25/01/21 @ 19:41

TURQIA

7 gola, Voca e Çekiçi pësojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

7 gola, Voca e Çekiçi pësojnë

25/01/21 @ 19:25

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

FENERBAHÇE

Fenerbahçe nuk paguan sivjet për Ozilin, lansohet paga vjetore

International

Fenerbahçe nuk paguan sivjet për Ozilin, lansohet paga vjetore

25/01/21 @ 18:01

SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa fiton pas 2 humbjeve

International

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa fiton pas 2 humbjeve

25/01/21 @ 16:57

11-SHET

Hadërgjonaj startues kundër Sivassporit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj startues kundër Sivassporit

25/01/21 @ 13:20


Të gjitha lajmet nga International