Të gjitha lajmet

ANGLI - BULLGARIA

Anglia lehtësisht, kthen kryesimin

Foto: FA

Anglia lehtësisht, kthen kryesimin

7 September, 2019 @19:47

Për pak orë zgjati aventura e Kosovës në krye të Grupit A!

Kjo për shkak që Anglia nuk lejoi befasi në ndeshjen e zhvilluar në Londër ndaj Bullgarisë. Anglezët e mposhtën kundërshtarin me rezultat të thellë 4-0, derisa golat u shënuan nga Kane (3) dhe Sterling.

EURO2020 - KUALIFIKIMET

Tashmë Anglia, kundërshtari i Kosovës pas 3 ditëve, i prin Grupit A me 9 pikë nga 3 ndeshje dhe normalisht mbetet favorit për ta mbyllur grupin si kryesuese, kurse Bullgaria momentalisht është e fundit në grup me vetëm 2 pikë.

FRANCË - SHQIPËRI

Francë vs. Shqipëri, 11-shet startuese

7 September, 2019 @19:33

Me fillim nga ora 20:45, Shqipëria sonte luan si mysafire ndaj Francës në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020. FORMACIONET STARTUESE: …

KOSOVË - ÇEKI

Fitorja, pensionimi i parakohshëm e politika

7 September, 2019 @19:01

Fitore e dobët. 15 lojë pa humbje, dhe me gjasë ka ardhur fundi i kësaj. Anglia është shumë e fortë.…

KOSOVË - ÇEKI

BBC: Kosova mposht Çekinë, ngjitet mbi Anglinë

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @18:17

Për fitoren e shënuar sot nga Kosova ka shkruar edhe BBC, mediumi shumë i njohur anglez. BBC shkruan që Kosova,…

KOSOVA

Seria e ndeshjeve pa humbje, jemi para Portugalisë, Spanjës e Italisë

7 September, 2019 @17:46

Pas fitores së sotme ndaj Çekisë, Kosova tashmë ka 15 ndeshje radhazi pa pësuar humbje, me humbjen e fundit…

KOSOVË - ÇEKI

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe këtë atmosferë, ia vlen të vdesësh

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:30

Përveç trajnerit Challandes, pas fitores për media foli edhe Vedat Muriqi, lojtari më i mirë i Kosovës sot. “Jam…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020