Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA U21 - ANGLIA U21

Anglia U21 triumfon lehtë ndaj shpresave kuqezi

Foto: FSHF

Anglia U21 triumfon lehtë ndaj shpresave kuqezi

Teksti: FSHF

15 November, 2019 @21:10

Kombëtarja shqiptare e futbollit, grupmosha U-21, e drejtuar nga trajneri Alban Bushi ka zhvilluar sonte në mbrëmje ndeshjen kualifikuese ndaj Anglisë U-21, në stadiumin “Loro Boriçi” ora 19:00.

Kjo sfidë zyrtare u mbyll me rezultatin Shqipëri 0-3 Angli.

Në pjesën e parë përballja e kuqezinjve ndaj Anglisë U-21 u mbyll me rezultatin 0-2, me gola të shënuar nga Foden’22 dhe Gallagher ’43.

Fraksioni i dytë i lojës nuk do të fliste për shpresat, ndonëse kanë tentuar disa herë të gjejnë portën kundërshtare. Anglezët në minutën e fundit të shtesës ka shënuar edhe golin e tretë me anë të Nelson dhe kështu vazhduan pamposhtshmërinë në grup, duke e ngritur serinë e fitoreve në 4. Kuqezinjtë s’kanë gjasa më për kualifikim tutje.

Shqipëria e filloi ndeshjen me këtë formacion: Hoxha, Maloku, Sula, Kallaku (C), Kolaj, Pellumbi, Mersinaj, Cokaj, Xhixha, Mala, Bajrami.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga