Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUSSELDORF ARENA, PRET ÇEREKFINALEN E TRETË

Anglia-Zvicra, 11-shet startuese

Anglia-Zvicra, 11-shet startuese


6 July, 2024 @16:35

Dueli i tretë çerekfinal, që do të përcaktojë gjysmëfinalistin e tretë të EURO 2024 luhet prej orës 18:00 në Dusseldorf Arena të Dusseldorfit, ndërsa Zvicra dhe Anglia luftojnë për biletën në katërshen më të mirë të turneut.

Gareth Southgate dhe Murat Yakin hynë në këtë ndeshje me këto 11-she, në shpresë për të siguruar një vend në gjysmëfinale, ku do të luajnë me fituesin e duelit Holanda-Turqia.

ANGLIA: Pickford; Walker, Rice, Stones, Saka, Kane, Bellingham, Foden, Trippier, Konsa, Mainoo.
Trajner: Southgate.

SKEMA DREJT FINALES

ZVICRA: Sommer; Akanji, Embolo, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Vargas, Ndoye, Aebischer, Schar, Rieder.
Trajner: Yakin.

Gjyqtar kryesor i ndeshjes: Daniele Orasto (Itali).


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani