Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Spanja-Gjermania, 11-shet startuese

Spanja-Gjermania, 11-shet startuese


5 July, 2024 @17:05

Gjithçka gati për çerekfinalen e parë dhe që pritet të jetë gjigande, duke ditur se takohen dy ekipet më në formë por edhe dy ekipet me më së shumti trofe të EUROs në histori.

Përndryshe, këto janë 11-shet startuese për të cilët trajnerët vendosën për të dalë në fushë.

SPANJA: Unai Simon; Laporte, Le Normand, Carvajal, Cucurellla; Rodri, Fabian Ruiz; Pedri, Yamal, Williams; Morata (kap.). Trajner: De La Fuente.

GJERMANIA: Neuer; Rudiger, Tah, Kimmich, Raum; Kroos, Can; Gundogan (kap.); Musiala, Sane, Havertz. Trajner: Nagelsmann.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani