Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Portugalia-Franca, 11-shet startuese

Portugalia-Franca, 11-shet startuese


5 July, 2024 @20:00

Dueli çerekfinal i dytë me radhë, Portgualia e Franca takohen në Volkspark Arena të Hamburgut prej orës 21:00, ndërsa Roberto Martinez dhe Didier Deschamps kanë vendosur për këtoo 11-she në këtë përballje:

PORTUGALIA: Diogo Costa; Pepe, Ruben Dias, Joao Cancelo, Nuno Mendes; Palhinha, Bruno Fernandes, Vitinha; Bernardo Silva, Leao, Ronaldo (kap.). Trajner: Martinez.

FRANCA: Maignan; Saliba, Upamecano, Hernandez, Kounde; Tchouameni, Camavinga, Kante; Griezmann; Mbappe (kap.), Kolo Muani. Trajner: Deschamps.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani