Të gjitha lajmet

KUPA E TURQISË

Arb Manaj me dy gola, skuadra e tij kualifikohet

Arb Manaj me dy gola, skuadra e tij kualifikohet

4 November, 2020 @18:32

Futbollisti kosovar, Arb Manaj, ishte njëri ndër më të mirët e skuadrës Ankara Keciorengucu në fitoren 6-0 kundër skuadrës Tepecik.

Në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Kupës së Turiqës, Arb Manaj shënoi dy herë dhe luajti rol të rëndësishëm në fitoren e skuadrës.

Ankara Keciorengucu me këtë fitore është kualifikuar në raundin tjetër në Kupën e Turqisë.

EREDIVISIE

Armando Broja shënon në fitoren e ekipit si mysafir

Foto: Vitesse/fb

1 November, 2020 @11:59

Sulmuesi i ri i kombëtares shqiptare, Armando Broja, ka vazhduar me gola te ekipi i tij në Holandë, Vitesse. …

NGA TUNISI TE PRISHTINA

Prishtina përforcohet me tunizianin Radaoui

Ahmed Radaoui gjate prezantimit te tij sot me fanellen bardhekalter/ Foto: prishtinafc.com

26 October, 2020 @20:51

Pas pësimit të humbjes së dytë të stinorit, Prishtina ka zyrtarizuar sot edhe një përforcim në ekip. Dhe ky…

UEFA

Anulohet EURO 2020 i të rinjve

21 October, 2020 @15:19

Pasi që dy herë u shtye, tashmë u anulua tërësisht. Kampionati Europian U19 është anuluar nga UEFA përfundimisht, për…

NGA KONFERENCA

Duhet t’i fitojmë të dobëtit e grupit

Dimitris Limnios/ Foto: sport24.gr

13 October, 2020 @13:18

Tre pikët e fundit të fituara të Greqisë ndaj Moldavisë dhe ecuria e mbarë nën drejtimin e selektorit holandez, po…

MESFUSHORI I SHQIPËRISË

Migjen Basha i kthehet futbollit evropian

13 October, 2020 @0:54

Ish mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, i ka dhënë fund marrëveshjes me ekipin e tij të deritashëm Melbourne Victory…

Të gjitha lajmet nga International