Të gjitha lajmet

KOSOVA U21

Arbenit Xhemajli mbyll stinorin 2020/21

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Arbenit Xhemajli mbyll stinorin 2020/21

15 October, 2020 @13:41

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Arbenit Xhemajli, ka mbyllur sezonin 2020/21 për shkak të lëndimit.

Lajmin e konfirmoi trajneri i Sunderlandit, Phil Parkinson, duke thënë se lëndimi është shumë serioz.

Fatkeqsisht Arbeniti ka pësuar një lëndim shumë serioz në gjurin e tij me Kosovën U21 dhe ai do të mungojë në pjesën e mbetur të stinorit, një lajm ky shumë i keq.”

Xhemajli ishte transferuar në muajin shtator te Sunderlandi.

COACH

Challandes i kënaqur me “luftën” që treguan lojtarët e Kosovës ndaj Greqisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 October, 2020 @0:39

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, është shprehur i kënaqur me shpirtin luftarak që kanë treguar futbollistët e Kosovës…

ANALIZA E NDESHJES

Kosova jonë

14 October, 2020 @23:24

Në rolin e kryetarit të FFK-së ka pasur shumë emra – disa që kanë mbajtur gjallë futbollin në të ‘90tat,…

PLAYER RATINGS @ GREECE - KOSOVA

Greqia - Kosova, notat e ndeshjes

14 October, 2020 @23:18

Pas ndeshjes në mes të Greqisë dhe Kosovës, e cila u mbyll me rezultat 0-0, TopSporti.com ka vendosur notat për…

GREQIA - KOSOVA

Pika e dytë, në nëntor lufta për mbijetesë në Ligën C

14 October, 2020 @22:33

Kosova ka marrë pikën e dytë në Grupin 3 të Ligës C të kombeve, duke barazuar ndaj Greqisë 0-0 në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Greqia - KOSOVA

14 October, 2020 @19:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Greqisë dhe Kosovës. GREQIA: Vlachodimos, Hatzidiakos, Svarnas, Tzavellas, Giannoulis, Kourbelis, Zeca, Limnios, Bakasetas, Mantalos, Pavlidis. …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja