Të gjitha lajmet

FALENDERIMI

Arbëria në Superligë! Falenderon ata që i uruan

Foto: KFArberia/fb

Arbëria në Superligë! Falenderon ata që i uruan

27 May, 2020 @23:35

Klubi futbollistik Arbëria nga Dobraja e Lipjanit për herë të parë në histori të saj do të jetë anëtare e Superligës së Kosovës në futboll.

Arbëria ishte e dyta në renditjen tabelare të Ligës së Parë dhe me vendimin e sotëm të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, ajo në stinorin 2020/21 do të jetë anëtare e Superligës.

LEXO: VENDIMI I FFK-së

Me këtë rast, KF Arbëria ka falenderuar të gjitha klubet e Ligës së Parë që i uruan atyre inkuadrimin në Superligë.

“Jemi falenderues të gjitha skuadrave të cilat përcjellen urimet nga faqet zyrtare të tyre për ne si skuadra të inkuadruara më lartë! Atyre i urojm fat dhe suksese tutje. Ishte kënaqësi të jesh përballë shumë skuadrave të mira të cilat i dhurojn më të miren futbollit të Kosoves duke shfaqur lojen fair-play dhe korrekte. Të tilla ka shumë por duhet vequar skuadrat si: Istogu, Drenasi, Vëllaznimi, Ulpiana, Vitia, Onix Vll.Pozherani dhe shumë tjera! Në të njejten kohë KF Arbëria i uron skuadres Besa nga Peja për inkuadrimin në Superligë!” - është thënë në komunikatën e lëshuar para pak çastesh nga ekipi në fjalë.

SUHAREKË

Lideri i Superligës, i pastër nga coronavirusi

Foto: KFBallkani/fb

27 May, 2020 @23:04

Skuadra e Ballkanit të Suharekës ka kryer testet për coronavirus sot dhe të gjitha ato kanë rezultuar negative, ka bërë…

SUPERLIGA

Zyrtare: Besa e Arbëria në Superligë

27 May, 2020 @16:28

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), para pak çastesh ka bërë të ditur se Besa dhe Arbëria do të jenë…

ORARI I NDESHJEVE TË KUPËS

Më 17 qershor kuptohen finalistët e Kupës

Foto: KFFeronikeli/fb

26 May, 2020 @20:52

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) sot ka bërë të ditur programin e Kupës së Kosovës në futboll, që pritet…

KUPA E KOSOVËS

Caktohet termini i gjysmëfinales së Kupës Prishtina-Drenica

FOTO/ Prishtina

26 May, 2020 @14:50

Në njoftimin e saj lidhur me daljen negativ të futbollistëve pas testit për COVID-19, Prishtina ka bërë të ditur…

PRISHTINA

Nuk ka të infektuar as te Prishtina

FOTO / Prishtina

26 May, 2020 @14:44

Skuadra e Prishtinës ka bërë të ditur para pak çastesh se nuk ka të infektuar në skuadër nga COVID-19. Të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga