Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA 3-2 RAMIZ SADIKU

Arbëria vazhdon ndjekjen e Superligës

Arbëria vazhdon ndjekjen e Superligës


20 February, 2022 @20:17

Një fitore jashtëzakonisht e rëndësishme, pas mbi dhjetë përforcimeve të siguruara gjatë afatit kalimtar të janarit, vazhdon të lë kandidat për Superligë Arbërinë e Dobrajës.

Kuqezinjtë sot kanë mposhtur Ramiz Sadikun e rrezikshëm me rezultat 3-2 [A. Ismajli, I. Berisha, D. Zhegrova - x.x.] në një ndeshje ku u shënuan pesë gola, ndërsa informata më të shumta nuk kemi arritur të sigurojmë.

TABELA E LIGËS SË PARË B

Përndryshe, kjo ka qenë fitorja e shtatë e Arbërisë këtë stinor në Ligë të Parë B dhe janë vetëm dy pikë larg kreut që okupohet nga Ferizaji.

Në anën tjetër Ramiz Sadiku me 22 pikë është në mes të renditjes tabelare.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë