Të gjitha lajmet

ARBËRIA

Arbnor Morina në krye të Arbërisë

FOTO / Arbëria

Arbnor Morina në krye të Arbërisë

7 July, 2020 @21:37

Ish-trajneri i shumë skuadrave kosovare, Arbnor Morina, ka arritur marrëveshje me skuadrën e Arbërisë.

Skuadra e Arbërisë para pak çastesh e zyrtarizoi trajnerin Morina, derisa nuk janë bërë të ditura detajet e kontratës.

Morina aktualisht është drejtor sportiv te Flamurtari në Superligë dhe posa të përfundojë stinori 2019/20 do të nis punën me skuadrën e tij të re.

Arbëria do të debutojë në Superligë në stinorin e ardhshëm dhe ekipi nga Dobraja e Lipjanit do të tentojë të arrijë mbijetesën në elitë të futbollit për tu stabiliziuar aty.

DEKLARATA PAS NDESHJES

Nuk diskutohet, në çdo ndeshje hymë për fitore

5 July, 2020 @21:42

Trajneri i Dritës, që ka rikthyer distancën 4 pikëshe në krye të tabelës ndaj Prishtinës ndjekëse, në deklaratën e tij…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Mungesa e portierit ndikoi

Foto: KFLlapi/fb

5 July, 2020 @21:32

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Drita sot si vendas, që ka…

FERIZAJI 2-5 TREPÇA'89

Dy të kuq te vendasit, goleadë e ‘89-shit për t’iu afruar shpëtimit

5 July, 2020 @19:14

Tashmë Drenica dhe Flamurtari mund të ndjehen të rrezikuar seriozisht, pasi që me fitoren e sotme të thellë të Trepçës’89…

LLAPI 0-4 DRITA

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

5 July, 2020 @18:56

Me katër gola të shënuara si mysafir, Drita ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugëtim drejt titullit kampion. Ekipi…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:25

Në Ferizaj sot mes vete luajnë Ferizaj dhe Trepça `89, që po luftojnë për mbijetesë. 11-SHET STARTUESE: FERIZAJ: Kaçiu, Halili,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga