Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAMPURËT RUAJNË KREUN

Ardi Ajdini shënon, Fushë Kosova ruan kreun

Ardi Ajdini shënon, Fushë Kosova ruan kreun


18 March, 2023 @20:21

Një gol ka mjaftuar, ndërsa Fushë Kosova ka shënuar fitoren e tretë në katër ndeshjet e fundit në Ligën e Parë Grupi B, për të ruajtur kreun së paku edhe për një xhiro aty.

Ardi Ajdini ka qenë golashënues i vetëm i takimit, derisa Fushë Kosova jo lehtë mposhti Vllazninë e Pozharanit që po lufton për mbijetesë, për përfundimtaren: Fushë Kosova 1-0 Vllaznia [Ardi Ajdini].

TABELA AKTUALE

Fitorja bën që Fushë Kosova liderepas 19 ndeshjesh të ketë 42 pikë, ndërsa Vllaznia e fundit në renditje ka 11 pikë nga po aq ndeshje. Xhiron që vjen, Vllaznia pret Kikën, ndërsa Fushë Kosova Ulpianën në derbi.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë