Të gjitha lajmet

GIRONA

Arijanet Muric lëndohet

Arijanet Muric lëndohet

20 October, 2020 @16:15

Portieri i Kosovës, Arijanet Muric, që shkëlqeu në ndeshjen e fundit të reprezentacionit ndaj Greqisë, duke qenë shpëtimtar për të fituar një pikë në Athinë, është lënduar.

Sipas njoftimit zyrtar të ekipit të tij Girona, Muric ka pësuar një lëndim muskulor në stërvitje mes skuadrës dhe do të mbetet jashtë ekipit për 3 javët e ardhshme.

GOAL OF THE ROUND

Goli i Hadërgjonajt, më i bukuri i Play Off-it

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 October, 2020 @14:14

Përfaqësuseja e Kosovës kishte pësuar me rezultat 2-1 ndaj Maqedonisë Veriore, në kuadër të Play Offit të Ligës së Kombeve. …

KOSOVA U21

Arbenit Xhemajli mbyll stinorin 2020/21

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 October, 2020 @13:41

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Arbenit Xhemajli, ka mbyllur sezonin 2020/21 për shkak të lëndimit. Lajmin e konfirmoi trajneri i…

COACH

Challandes i kënaqur me “luftën” që treguan lojtarët e Kosovës ndaj Greqisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 October, 2020 @0:39

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, është shprehur i kënaqur me shpirtin luftarak që kanë treguar futbollistët e Kosovës…

ANALIZA E NDESHJES

Kosova jonë

14 October, 2020 @23:24

Në rolin e kryetarit të FFK-së ka pasur shumë emra – disa që kanë mbajtur gjallë futbollin në të ‘90tat,…

PLAYER RATINGS @ GREECE - KOSOVA

Greqia - Kosova, notat e ndeshjes

14 October, 2020 @23:18

Pas ndeshjes në mes të Greqisë dhe Kosovës, e cila u mbyll me rezultat 0-0, TopSporti.com ka vendosur notat për…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja