Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SOUTHAMPTON

Armando Broja përsëri, Southampton barazon

Foto: premierleague.com

Armando Broja përsëri, Southampton barazon


4 December, 2021 @17:26

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja, ka shënuar golin e epërsisë për ekipin e tij Southampton sot në përballjen që ende po luhet ndaj Brightonit në Premier Ligë.

Broja është treguar i vëmendshëm duke vrapuar pas një topi që mund të qëndronte në mbrojtjen e mysafirëve dhe pastaj duke dribluar ka shënuar për epërsinë 1-0 të ekipit.

Në fund të ndeshjes goli i shqiptarit nuk ka mjaftuar për fitoren e ekipit, pasi që në minutat shtesë të kohës së rregullt mysafirët kanë barazuar për të kapur një pikë, për 1-1 përfundimtare.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League