Të gjitha lajmet

EREDIVISIE

Armando Broja shënon në fitoren e ekipit si mysafir

Foto: Vitesse/fb

Armando Broja shënon në fitoren e ekipit si mysafir

1 November, 2020 @11:59

Sulmuesi i ri i kombëtares shqiptare, Armando Broja, ka vazhduar me gola te ekipi i tij në Holandë, Vitesse.

Ai ka shënuar në fitoren e ekipit të tij dje ndaj Willem II, në kuadër të xhiros së shtatë të Eredivisies holandeze.

Broja, që te Vitesse është huazuar nga Chelsea, realizoi golin e dytë në minutën e 63-të. Vitesse zë vendin e dytë me 18 pikë pas 7 xhirove sa i ka edhe lideri Ajax.

Për Brojën 19-vjeçar, ky është goli i katërt i realizuar këtë edicion në Eredivisie.

Ai po ftohet rregullisht nga selektori i kombëtares, Edoardo Reja, ndërsa në 3 paraqitjet e tij të deritashme në kuadër të Ligës së Kombeve, ende nuk ka realizuar gol.

NGA TUNISI TE PRISHTINA

Prishtina përforcohet me tunizianin Radaoui

Ahmed Radaoui gjate prezantimit te tij sot me fanellen bardhekalter/ Foto: prishtinafc.com

26 October, 2020 @20:51

Pas pësimit të humbjes së dytë të stinorit, Prishtina ka zyrtarizuar sot edhe një përforcim në ekip. Dhe ky…

UEFA

Anulohet EURO 2020 i të rinjve

21 October, 2020 @15:19

Pasi që dy herë u shtye, tashmë u anulua tërësisht. Kampionati Europian U19 është anuluar nga UEFA përfundimisht, për…

NGA KONFERENCA

Duhet t’i fitojmë të dobëtit e grupit

Dimitris Limnios/ Foto: sport24.gr

13 October, 2020 @13:18

Tre pikët e fundit të fituara të Greqisë ndaj Moldavisë dhe ecuria e mbarë nën drejtimin e selektorit holandez, po…

MESFUSHORI I SHQIPËRISË

Migjen Basha i kthehet futbollit evropian

13 October, 2020 @0:54

Ish mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, i ka dhënë fund marrëveshjes me ekipin e tij të deritashëm Melbourne Victory…

KOSOVA U21

5 raste pozitive te Kosova U21

12 October, 2020 @16:29

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FFK ka bërë të ditur që 5 anëtarë të Kosovës U21 kanë rezultuar pozitiv…

Të gjitha lajmet nga International