Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REKORDI I SHQIPTARIT

Armando Broja shënon rekord mahnitës në PremierLigë

Armando Broja duke festuar golin e tij ndaj Brentfordit/ Foto: premierleague.com

Armando Broja shënon rekord mahnitës në PremierLigë


12 January, 2022 @0:08

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja, ka shënuar një rekord mahnitës në Premier League me golin e tij të shënuar sonte për Southamptonin.

Ai është bërë lojtari më i ri në histori të Premier League që ka shënuar gol në secilën nga katër ndeshjet e tija si startues në ndeshjet e ekipit si vendas.

Këtë Broja e ka arritur në moshën, saktësisht 20 vjeç e 123 ditësh. E deri tash askush s’e ka arritur këtë në moshë më të re se shqiptari në fjalë.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League