Të gjitha lajmet

PORTIER I RI NE EMIRATES

Arsenal nënshkruan me bashkëlojtarin e Celinës

Foto: Arsenal.com

Arsenal nënshkruan me bashkëlojtarin e Celinës


21 September, 2020 @19:35

Arsenal ka siguruar shërbimet e portierit islandez të Dijonit Runar Alex Runarsson.

Klubi ka zyrtarizuar transferimin e tij që vjen nga ekipi i Bersant Celinës, Dijon.

Shuma e transferit është 1.1 milionë euro, ndërsa kontrata e islandezit me topçinjtë është katër-vjeçare.

Islandezi 25-vjeçar që ka qenë pjesë e Dijonit që prej 1 korrikut të vitit 2018 ka bërë 13 paraqitje në sezonin e kaluar për francezët.

Ai ka ardhur te Arsenal për të qenë rezervë i Bernd Lenos, pas largimit të Emiliano Martinezit në drejtim të Aston Villës.

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

PREMIER LEAGUE

Jurgen Klopp vlerëson lartë paraqitjen e Shaqirit kundër Manchester Unitedit

Foto: REUTERS

19 January, 2021 @19:59

Xherdan Shaqiri gjatë vikendit u rikthye në formacionin bazë në derbin Liverpool – Manchester United. Ylli kosovar luajti 76 minuta…

PREMIER LEAGUE

Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premier Ligë

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:31

Granit Xhaka regjistroi një nga paraqitjet më të mira me Arsenalin, të hënën në fitoren 3-0 ndaj Newcastle United. Mesfushori…

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

CHELSEA

Humbja e shkarkon!

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @13:37

Frank Lampard do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Chelseat, nëse ai e humb ndeshjen kundër Leicester City, raportojnë…

Të gjitha lajmet nga Premier League