Të gjitha lajmet

VALENCIA - ARSENAL

Arsenali në finale të Europa Leagues

Arsenali në finale të Europa Leagues

9 May, 2019 @22:55

Skuadra londineze, Arsenal, duke e mposhtur Valencian në të dyja ndeshjet gjysmëfinale të Europa Leagues, u kualifikua në finale, që do të mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Arsenali në ndeshjen e parë e kishte mposhtur Valencian me rezultat 3-1, derisa sonte në stadionin “Mestalla”, doli triumfues me rezultat 2-4.

Pierre-Emerick Aubameyang, shkëlqeu duke shënuar hat-trick (17’, 69’, 89’), derisa shënoi edhe Alexandre Lacazette në minutën e 50’.

Golat e Valencias erdhën nga Kevin Gameiro (11’, 58’).

Finalja e Europa Leagues do të luhet më 29 maj, derisa kundërshtari i Arsenalit do të jetë fituesi nga dueli Chelsea - Frankfurt, ku aktualisht po luhen vazhdimet.

EINTRACHT FRANKFURT - CHELSEA

Vendoset në Londër

Fotot: UEL/fb

2 May, 2019 @23:04

Pedro Rodriguez me golin e shënuar pak para fundit të pjesës së parë në Frankfurt, ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të…

ARSENAL - VALENCIA

Dyshja sulmuese siguron fitoren

Foto: UEL/fb

2 May, 2019 @23:01

Arsenali ka mbyllur me fitore 3-1 ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Europa Ligës, derisa përballë kishte Valencian që nisi…

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

Të gjitha lajmet nga Europa League