Të gjitha lajmet

KONYASPOR 1-0 FENERBAHÇE

As me dy lojtarë më shumë, Feneri i Muriqit s’arrin të fitojë

Foto: Konyaspor/fb

As me dy lojtarë më shumë, Feneri i Muriqit s’arrin të fitojë

14 March, 2020 @20:02

Fenerbahçe pas një performance të dobët, nuk ka arritur të shfrytëzojë as epërsinë numerike në fushë ndaj skuadrës që po lufton për mbijetesë, Konyaspor për të arritur rezultat pozitiv.

Vedat Muriqi ishte për 90min në fushë te verdhekaltërit, por s’ka arritur të rrezikojë portën e kundërshtarëve, të cilët përfunduan ndeshjen me 9 lojtarë, pasi që Nejc Skubic mori të verdhën e dytë në minutën e 67-të të ndeshjes, kurse Omer Sahiner në të 76-tën.

Goli i boshnjakut Rijad Bajic ia solli fitoren jashtëzakonisht të rëndësishme Konyasporit për fitore, që për momentin i nxjerr nga zona e rrezikshme 1-0 [Bajic 41].

Fenerbahçe tashmë gjashtë ndeshje radhazi në Superligë nuk ka shënuar fitore, që prej 25 janarit.

AKHMAT GROZNY 2-3 DINAMO MOSKA

Roshi shënon, Berisha disa minuta - por Akhmat s’fiton

Foto: Akhmat/tw

14 March, 2020 @18:17

Skudra nga Grozni i Rusisë, Akhmat, ku luajnë dyshja Odise Roshi dhe Bernard Berisha, ka regjistruar humbjen e radhës në…

EINDHOVEN

PSV emëron Schmidtin trajner të ri të skuadrës

11 March, 2020 @14:30

Kampioni i shumëfishtë i Holandës, PSV Eindhoven, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, gjermanin Roger Schmidt. Emri i…

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

Foto: Kalmar/fb

10 March, 2020 @14:34

Qendërmbrojtësi i pazëvendësueshëm i Kosovës, Fidan Aliti, duket se është në formë të mirë para ndeshjes që Kosova do ta…

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

Foto & Video: NKLokomotiva/fb

10 March, 2020 @13:59

Lokomotiva e Zagrebit ka shënuar fitore të rëndësishme mbrëmë në përballje ndaj Goricës, 1-3. Pas pjesës së parë të kryer…

MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

6 March, 2020 @0:33

Mediat turke kanë filluar spekulimet për trajnerin e ri të Fenerbahçes, ku luan edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. …

Të gjitha lajmet nga International