Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Asnjë lojtar i Serie A-së s’do të lejohet drejt kombëtareve?!

Asnjë lojtar i Serie A-së s’do të lejohet drejt kombëtareve?!


8 November, 2020 @19:31

Disa lojtarë ndërkombëtar nga ekipet e ndryshme të Serie A-së kanë marrë ndalesë për të udhëtuar drejt kombëtareve të tyre, raportojnë mediat italiane.

Autoriteti i parë lokal që ndaloi ikjen e lojtarëve drejt kombëtareve ka qenë i Firencës, derisa të gjithë lojtarët e Fiorentinës janë izoluar pasi që Jose Maria Callejon është testuar pozitiv në coronavirus.

Deri tash edhe lojtarët e Sassuolos, Genoas, Romës, Lazios e Interit kanë qenë të ndaluar të udhëtojnë në ndeshje me reprezentacionet e tyre nëse nëjri nga futbollistët e ekipit del pozitiv.

Nga nesër pritet që të dihet përfundimisht se çka do të ndodh me futbollistët e ekipeve në fjalë dhe atyre tjera, pasi që javën që vjen zhvillohen shumë ndeshje ndërkombëtare futbolli.

Kosova ka përpara saj tre ndeshje gjatë ditëve në vijim, ku pas miqësores me Shqipërinë do të ndeshet me Slloveninë dhe Moldavinë në kuadër të Ligës së Kombeve. (footitalia).

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

MEDIA TALK

Cristiano Ronaldo, rikthimi senzacional i mundshëm

Foto: AFP

19 January, 2021 @13:08

Tifozët e Manchester United mund të ëndërrojnë për rikthimin e Cristiano Ronaldos në Old Trafford. Ylli portugez ishte larguar nga…

TORINO

Zgjedhet trajneri i ri i Vojvodës dhe Ujkanit te Torino

Foto: imagephotoagency.it

19 January, 2021 @12:32

Skuadra nga Serie A, Torino ka gjetur trajnerin e ri, pas shkarkimit të Marco Giampaolos. Klubi italian ka zyrtarizuar…

SULMUESI KROAT ME PËRVOJË

Mario Mandzukic “me letra” i Milanit

19 January, 2021 @12:13

Sulmuesi kroat me përvojë të madhe, Mario Mandzukic, është lojtar i ri i Milanit. Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar…

BRAZILIANI

Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @11:26

Bayern Munichu nuk është i lumtur me Douglas Costan dhe planifikon që ta rikthejë atë te Juventusi. Bavarezët e morën…

Të gjitha lajmet nga Serie A