Të gjitha lajmet

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës


9 December, 2020 @23:25

Derisa Bayern Munchen kishte të konfirmuar jo vetëm kualifikimin por edhe lidershipin e grupit që nga xhiroja e parafundit, Hansi Flick me një 11-she të gjysmë forcës së bavarezëve të vërtetë mposhti Lokomotivën e Moskës 2-0 [Sule 63, Choupo-Moting 80].

Në përballjen tjetër të grupit Salzburgu austriak ku deri sonte shkëlqente Mërgim Berisha me golat e tij pati rast që me fitore të siguronte pranverën në Champions League, mirëpo nuk e arriti këtë.

E Atletico Madridi i Diego Simeones ka treguar se është arrë e fortë duke goditur dy herë Salzburgun për fitoren 0-2 [Hermoso 39, Carrasco 86] dhe sigurimin e kualifikimit tuje, duke mos lënë vend për befasi.

Mërgim Berisha luajti për 90 minuta te Salzburgu, ndërsa ekipi i tij shkon në Europa League. Lokomotiva eliminohet nga garat evropiane.

TABELA PËRFUNDIMTARE:

1. Bayern Munchen 16 pikë;
2. Atletico Madrid 9 pikë;
3. Salzburg 4 pikë;
4. Lokomotiv Moska 3 pikë.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League