Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WANDA METROPOLITANO

Atletico zyrtarizon sulmuesin e Barcelonës

Atletico zyrtarizon sulmuesin e Barcelonës


20 January, 2023 @14:52

Atletico Madrid ka arritur marrëveshje të mirë, duke e marrë sulmuesin e Barcelonës Memphis Depay. Sipas raporteve të mediave spanjolle, shuma e dëmshpërblimit për Depayin i ka kushtuar 3-milionë euro rojiblancove, ndërsa edhe 1-milion euro tjera do të jenë si bonuse nëse holandezi arrin të përmbushë kërkesat e klubit madrilen.

Depay 28-vjeçar erdhi te Barcelona në fillim të stinorit të kaluar nga Lyon, ndërsa në 2021/22 shënoi 12 gola në LaLiga. Ai është pjesë e rregullt e kombëtares holandeze, ndërsa ka qenë pjesë edhe e ekipit në Botërorin e Katarit.

Ings me gjashtë golat e tij për Aston Villën, ka shënuar në total më shumë gola sesa dyshja aktuale e sulmit të West Hamit, Michail Antonio dhe Gianluca Scamacca - që bashkë këtë stinor kanë shënuar në total 5 gola në Premier Ligë.

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga