Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - BALLKANI

Baftiu e Magani dërgojnë Ballkanin në gjysmëfinale

Baftiu e Magani dërgojnë Ballkanin në gjysmëfinale

9 February, 2020 @14:43

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, po vazhdon edhe në Kupën e Kosovës rrugëtimin e tij me sukses.

Ballkani e mposhti Dukagjinin me rezultat 0-2 dhe u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës.

Golat për Ballkanin erdhën nga Blendi Baftiu 47’ dhe nga Artur Magani 57’.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Përveç Ballkanit në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës u kualifikuan edhe Prishtina me Drenicën, derisa ndeshja e fundit e fazës çerekfinale do të luhet në mes të Lirisë dhe Feronikelit më 12 shkurt në ora 12:30.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga