Të gjitha lajmet

NGA UKRAINA

Bakaj te Skënderbeu

Bakaj te Skënderbeu

10 June, 2014 @9:20

Sulmuesi 26 vjeçar shqiptar, Elis Bakaj, është pranë rikthimit të tij në Kategorinë Superiore shqiptare. 

Tiranasi ka biseduar me drejtuesit e Skënderbeut kampion dhe tani më pret vetëm momentin e zyrtarizimit të kalimit të tij nga Chornomorets Odessa për te Skënderbeu. 

Bakaj, i cili luan edhe për kombëtaren shqiptare në 5 stinorët e fundit është duke luajtur jashtë vendit, ku 2 të parat i kaloi në Dinamo të Bukureshtit, dhe tre të fundit te Chornomoretsi. 

Katër herë me radhë kampioni i Shqipërisë, Skënderbeu, kësaj radhe po shikon të shkojë edhe me tutje në përballjet europiane, pasi që do të luaj në kualifikime për Ligë të Kampionëve. 

Në stinorin e kaluar korçarët vetëm falë penalltive ishin eliminuar nga mbetja në fazën grupore të Europa League, pasi që ishin rrëzuar nga Liga e Kampionëve. BRAZILI 2014

Boshnjakët shpëtojnë dhe qeshin me plaçkitësit

10 June, 2014 @8:41

Stafi i trajnerëve të Bosnjes dhe Hercegovinës që po qëndron në lagjen Guaruja të Sao Paulos, ka qenë synim i…

VIDEO

Yjet e “Nike” kundër kloneve

10 June, 2014 @8:38

Nike, kompani amerikane për veshëmbathje sportive, ka lëshuar një video para Kampionatit Botëror për reklamë të veten me futbollistët, ndër…

QENDËRMBROJTËSI

Curri mund të kalojë te Flamurtari

10 June, 2014 @8:22

Debatik Curri, që në vitet e tij të kaluara jashtë Superligës së Kosovës, kohën më të madhe e kaloi në…

FRYMË BRAZILI

Edhe 3 ditë

9 June, 2014 @15:46

Muret e qytetit janë të lyera me Lionel Messin, Neymarin dhe Cristiano Ronaldon. Rio de Janeiro duket të jetë gati…

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

PARTIZANI - FLAMURTARI

Edhe Partizani mposht Flamurtarin

Foto: FKPartizani/fb

21 September, 2018 @21:44

Pas disfatës në xhiron e kaluar nga Skënderbeu, që ishte e para, Flamurtari ka pësuar edhe sonte. Kësaj radhe ka…

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka…

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që…

KLODIAN DURO

Kamza zyrtarizon Duron

Foto: FKKamza/fb

5 September, 2018 @22:49

Skuadra nga Kategoria Superiore shqiptare, Kamza, ka zyrtarizuar si trajner të ri të ekipit, ish futbollistin e kombëtares, Klodian Duro.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore