Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI - BALLKANI

Ballkani fiton në Gjilan, ruan kreun e tabelës

Foto: FC Ballkank / FB

Ballkani fiton në Gjilan, ruan kreun e tabelës


28 April, 2024 @16:54

Fitore e rëndësishme e Ballkanit në udhëtim te Gjilani sot.

Skuadra suharekase takimin e sotëm e fitoi 0-2 (Nazmi Gripshi 49’, Lumbardh Dellova 81’), për ta ruajtur kështu kreun e klasifikimit.

TABELA AKTUALE

Pas pjesës së parë që u mbyll pa gola, Ballkani epërsinë e mori pak pasi filloi pjesa e dytë. Ishte Nazmi Gripshi, që po kalon super-formë, i cili shënoi për 0-1 në minutën e 49’.

Rezultati nuk u ndryshua deri në minutën e 81’, kur Lumbardh Dellova shënoi për 0-2, duke e vulosur fitoren e Ballkanit.

Kështu, Ballkani mbetet lider i Superligës, e Gjilani ndodhet ende në rrezik për rënie nga liga.

Xhiron që vjen, Gjilani luan në udhëtim te Malisheva, kurse Ballkani e pret Dukagjinin në Suharekë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga