Të gjitha lajmet

THIRRJA PËR TIFOZË

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

Foto: FCBallkani/fb

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

3 June, 2020 @13:34

Në ora 16:00 sot fillon dueli i parë i gjymëfinales së dytë të Kupës së Kosovës ku takohen Ballkani dhe Feronikeli.

Ekipet janë në garë për të fituar Kupën e Kosovës, derisa Ballkani po e kërkon atë për herë të parë në histori të klubit.

Suharekasit para pak çastesh kanë thënë se do t’i mungojë tifozët në tribuna. Tifozët janë të ndaluar nga FFK-ja për shkak të pandemisë.

“Sot pas periudhës gati 3 mujore po i kthehemi fushës, por me keqardhje jemi të detyruar ta zhvillojmë lojën pa praninë e tifozëve. Me shpresë që të ktheheni sa më shpejt në tribuna për të na mbështetur, kur kemi më së shumti nevojë për ju,” ka shkruar komunikata e klubit lëshuar pak para ndeshjes.

Dueli Ballkani - Feronikeli transmetohet direkt në Supersport Kosova dhe fillon në ora 16:00.

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

MEDIA

Përkrahja e “Plisave” dëgjohet edhe në Brazil

Screenshot: GloboEsporte

3 June, 2020 @11:23

Përkundër se Brazili nuk e ka pranuar Kosovën si shtet, fuqia e sportit përsëri e bën të veten. Pas…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Dallku: Është dashur të fitojmë 5 ose 6-0, ne rrezikuam për 2-1

Foto: prishtinafc.com

2 June, 2020 @20:26

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar ndaj Drenicës, ka thënë se ekipi i…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Sejdiu: Jemi eliminuar

2 June, 2020 @20:11

Trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes ka thënë se ekipi i tij me këtë…

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA 3-0 DRENICA

Prishtina drejt finales

Foto nga arkivi/ prishtinafc.com

2 June, 2020 @19:59

Prishtina ka arritur që të shënojë fitore bindëse në përballjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ndaj Drenicës 3-0…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga